Anti Seo Nasıl Yapılır?

info@mrseo.com.tr

Anti Seo diğer adı ile Black seo siteler için hiç istenmeyen durumların başında gelmektedir. Anti seo yapılarak yükseltilmeye çalışılan bir site kısa süre içerisinde Google ve diğer arama motorları tarafından algılanacak ve sitenin yükselmesi durdurulacağı gibi spam siteler arasına alınacaktır. Bir diğer ifade ile anti seo ile yapılacak olan çalışmalar sonucunda sitenin yükselmesi bir yana sitenin kaybolması bile mümkün hale gelecektir. İnternet siteleri ve işletmeler için oldukça avantajlı bir reklam çalışması olan SEO hizmetlerinde en doğru yol güncellemeler takip edilerek uygulanacak olan seo çalışmalarıdır. Fakat yine de anti seo nasıl yapılır sorusuna cevap vermeye çalışacağız.

Anti SEO şu şekilde yapılır;

Anti Seo en genel manada şu şekilde tanımlanabilir; Sitelerin arama motorlarında yükselmesi ve ilk sıralarda çıkarılması için yapılan tüm işlemlere SEO işlemleri denmektedir. Rakip sitelerin arama motoru sonuçlarında sıralarını kaybetmesi ve spam site olarak algılanması için yapılacak olan çalışmalara da anti seo işlemleri denmektedir. Anti Seo işlemleri şu şekillerde yapılmaktadır.

  • Hidden Link ( gizli link ) ve Hidden tekst ( gizli tekst ) verilmeli
  • Anti seo yapılacak olan siteye görünmez yazı ile gizli link yapılmalı veya küçük puntolarla link vermek ya da yazı eklemek gerekecektir.
  • Meta tag hataları yapılmalıdır
  • Yazım kurallarına dikkat etmeden ve metin içeriğinde hiçbir şekilde noktalama kullanmadan çok sayıda kelime tekrarı ile metinler sayfaya girilmelidir.
  • Etiket kurallarına uymayan ve ahlaka aykırı olan kelimler yazılmalıdır.
  • Site içeriğinde yasaklanmış kelimeler ile veya yasak içerikler ile linkleme yapılması gerekmektedir.
  • Site içeriğindeki tüm bilgileri ve içerikleri başka bir siteden kopyalamak

Anti seo çalışmaları ile rakip siteler arama motorlarında daha gerilere düşürülmekte ve son derece de olumsuz işlemler olmaktadır. Anti seo yapılması bilerek yapılacağı gibi bilmeden de yapılabilmektedir. Bilinçsiz şekilde yapılacak olan anti seo işlemleri sonucunda kendi siteniz de son derece fazla zarar görecek ve oldukça da çalışılması gerekecektir.

Anti Seo İşlemlerinin Siteye Verdiği Zararlar

İnsanlar bazen sitelerinin daha hızlı yükselmesi için anti seo işlemlerine başvurmaktadır. Fakat seo işlemlerinde hızlı şekilde üst sıralara çıkmak amaç değil üst sıralarda sürekli olarak kalmak en iyi sonuçlar verecektir. Bu yüzden de anti seo işlemleri her zaman için zarar verici çalışmalar olacaktır. Bu yüzden de genellikle rakipler birbirlerinin sitelerine anti seo yapmaktadır.

Fakat haksız bir rekabet oluşturacak bu durum aynı zamanda etik ahlak açısından da olumsuz bir durum oluşturacaktır. Anti seo işlemleri yerine rakiplerinizden daha fazla seo çalışması yapılması hem sitenizi kaliteli bir şekilde üst sıralara taşıyacak hem de daha kalıcı bir reklam hizmeti imkanı sunacaktır.

Anti SEO İşlemleri

Anti seo işlemlerini kendi sitenize yaptırmanız ve başkalarının sitesine yaptırmanız halinde hem kendi siteniz hem de başkalarının siteleri olumsuz derecede etkilenecek ve bir süre sonra da siteler arama motorlarından silinecektir. Sitenize yapılan tüm anti seo işlemlerini öğrenmek için birkaç küçük işlem yapmanız gerekmektedir. Yapılacak olan bu işlemler sayesinde sitenizde anti seo çalışması yapılıp yapılmadığını öğrenebilir ve sonrasında da sitenizde bulunan tüm anti seo işlemlerini yok edebilirsiniz.

Daha kaliteli reklam çalışmaları ve daha kesin dönüşler için uygulanacak olan Seo çalışmaları her zaman için en iyi sonuçları verecek ve her zaman için de bu özelliğini sağlayacaktır. Fakat anti SEO işlemlerinin siteden bir an önce silinmesi ve en doğru yolun tercih edilmesi gerekmektedir.

seo