Seo Hizmetleri ve Fiyatları

info@mrseo.com.tr

Sanal pazar günden güne büyürken Seo’nun değeri de artmaktadır. İş konusunda başarılı olmak isteyen herkes profesyonel olarak Seo yardımı almak zorundadır. Büyük bir sektör olan Seo sektörü kendi içinde bir yapıya sahiptir. Değişen ve gelişen sanal pazar içinde iyi hizmet vermek için şirketler veya şahıslar ile yürütülen Seo çalışmaları belli fiyatlarla ölçülmektedir. Belirlenen fiyatlar belirlenen ödeme planları dâhilinde ödenir. Seolar ve şirketler ya da şahıslar arasında yapılan anlaşmalar değişkenlik gösterir. Fiyatlar da ödeme planları da belli kriterlere bağlıdır. Bu kriterleri iki tarafın şartları belirler. Seo işi uzun vadeli bir yatırımdır. Sanal Pazar çok sayıda rakibi karşı karşıya getiriri bu yarışta ön sıralarda olmak için doğru yönlendirme yardımı almak şarttır.

Seo çalışmalarının karşılığında ödenen maddi karşılık değişkenlik gösteren bir tablo izler. Seo fiyatları sektörün çeşidine, sektör içi rekabete, kelimeler arası rekabet oranlarına, aranma hacmi ve sonuç sayısı gibi parametrelere bağlı olarak farklı biçimlerde belirlenir.

Seo Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Kelime ve sektör iki önemli kavram olarak seo fiyatları hakkında ilk analizleri belirleyen göstergelerdir. Firma ya da şahısların çalışma durumlarına göre de Seo fiyatları farklılık gösterir. Kelimesinde iyi konumlarda olan firma ya da şahısların daha iyi konuma geçmek için daha az fiyat ödeyebileceği gibi hiç seo çalışması uygulamamış olanların daha fazla olacaktır. Sıralamadaki konum ve daha önceki seo çalışmaları da Seo fiyatlarını belirlemede etkilidir.

Seo fiyatı belirlenirken;

  • Hedef kelimenin rekabet oranı,
  • Hedef kelimenin aranma hacmi,
  • Hedef kelimenin sonuç sayısı,
  • Sektör rekabeti,
  • Web sitesinin kod yapısı ve index sayısı,
  • Web sitesinin içeriği.

Dikkate alınarak fiyat belirlenir.

Seo Ödemelerindeki Modeller

Aylık ödeme tipi: En çok tercih edilen model tipi olan Seo aylık ödeme hizmetinde düzenli analitik raporlama, içerik geliştirme, yeni içerik girişi, link oluşturma, anahtar kelime arama ve en uygun şekle sokma gibi noktalar bulunur. Bu tip modelde müşteriler önceden tespit edilmiş bir takım hizmetler için her ay belli bir ödeme yaparlar.

Sabit fiyatlı sözleşme: Hemen hemen tüm Seo ajansları sözleşmeli servis hizmeti sunmaktadırlar. Seo ajanslarının sunmakta olduğu servis hizmetleri genellikle sitelerinde bedelleri belirli olacak şekilde listelenmektedir.  Mesela, sabit fiyatlı Seo hizmet kapsamında şirketler Seo ajanslarından Seo web sitesi denetimi yapılmasını isteyebilirler. Bu kapsamda müşterinin online uygulamalarındaki güçlü ve zayıf noktaları, rekabetçi bazında analizi ve aynı zamanda kullanılan anahtar kelimelerin yüksek oranda geri dönüş potansiyeli incelenebilinir.

Proje bazlı ödeme: Proje bazlı ödeme modeli temelde sabit fiyatlı sözleşmeye benzese de aralarında bazı farklar vardır. Proje bazlı Seo hizmeti ile proje müşteriye özel olarak hazırlanır. Projenin detayları ve içeriği özgündür. Bu bakımdan da fiyatlandırma projeye göre değişkenlik gösterir. Fiyat belirlenirken Seo ajans temsilcileri ve müşteri temsilcileri koşullarına göre belirledikleri alanda buluşurlar.

Saatlik danışma: Çok bilinen bir ödeme tipi olan saatlik ödemede de Seo ajansları belli konularda Seo danışma ücreti olarak saatlik ücret talep edebilirler.

Seo Fiyatları Hakkını Veriyor Mu?

Seo bütçe ayrılması gereken bir alandır. Uzun vadede çok daha kesin ve olumlu çözümler alınabilir. Seo Ajansını seçerken fiyat odaklı olmamakta fayda vardır. Kendi ihtiyaçlarınıza göre size en uygun hizmeti verecek olan Seo hizmeti için gerekli bütçeyi ayırmalısınız. Sanal Pazar ayrı bir iş mecrasıdır, her şey burada farklı işler. Sanal pazarda ön sıralarda olmak artık kazancın iyi olması ile eş değerde.

İşinizi büyütmek hedefinize ulaşmak için yapacağınız Seo yatırımı muhakkak hakkını verecektir. Şirketinizi kısa sürede değil uzun ve emin adımlarla zirveye taşımak için sanal pazardaki başarınızı arttırmanız gerekir.

seo