Hostingin Seo Hizmeti

info@mrseo.com.tr

Web sitelerinde yayınlanması istenilen verilerin, belgelerin veya görsellerin bu iş için özel olarak üretilen, yüksek internet hızına sahip bilgisayarlarda barındırılması işlemine Hosting denir. Dijital dünyada sayısız web sitesi vardır. Bu sitelerdeki müzikler, resimler, yazılar ve diğer her şey hosting denilen bu sunucularda barındırılır.

Her web sitesi dosyalarını barındırmak için Hosting satın almak zorundadır. Hostingler alanına, trafiğine ve diğer başka özelliklerine göre firmalar tarafından fiyatlandırılırlar. Web sitelerini arama motorlarında üst sıralara taşımak için Hosting kullanmak çok önemli hale gelmiş bulunuyor. Arama motorlarının ziyaretçi kaynağına ulaşmak ve üst sıralarda yer almak için Hosting uygulaması önemlidir.

Seo Hosting Nedir?

SEO Hosting, internette belirli bir sektörde yerini bulmak veya sabitlemek için webmasterların. Kullandığı hosting türüdür. Bu Hostingler, farklı sınıflardaki (A,B,C,D gibi) IP’lerden oluşmaktadır. SEO Hostingler ini normal Hostinglerden ayıran en önemli özellik SEO Hostinglerinin web sitelerini C-CLASS IP adresleri üzerinde barındırmasıdır.

Eğer, tek C-CLASS (C Sınıf) tip ip tabanlı Hostingler de birden fazla web sitesini barındırıyorsanız, siteleriniz arasında birbirine verdiğiniz linkler değer kazanmamaktadır. Tam bu sırada SEO Hostinglerin önemi anlaşılıyor. SEO Hostingler sayesinde her bir sitenize farklı C-CLASS (C Sınıf) IP adresleri vererek siteleriniz arasında backlink paylaşımı yapabilirsiniz.

IP adresleri a, b, c, d, e olmak üzere 5 sınıfa olarak ayrılır. A sınıfı IP’ler, tüm sınıflar arasındaki en kaliteli sınıftır. A ve B sınıf IP özelliği bulunan SEO Hostingler çok zor bulunur ve yüksek fiyata satın alınabilir. Bu nedenle SEO Hostingler için en ideal sınıf, C sınıfı yani diğer bir adıyla C-Class’dır.

SEO Hosting Hizmetinin Amacı

Sadece paravan siteleri barındırmak için Seo Hosting kullanılır. Seo Hosting hizmetinin amacı, paravan siteleri barındırmaktır. SEO Hosting ile her web sitenize farklı c-classlarda bulunan IP adreslerini atayarak siteleriniz arasında sağlıklı bağlantı paylaşımı yaparsınız. Seo hosting sitelerin kendi içerik sistemini oluşturması için altyapı sağlar.

Seo Hosting hizmetinde standart hosting planlarına nazaran daha kısıtlı kaynak tüketim hakkı (CPU) verilmektedir. Yüksek önem arz eden web sitelerinizi her zaman için VPS, VDS, Kiralık Sunucu gibi daha özel çözümler kullanmanız web siteniz için daha olumlu olacaktır.

Seo Hosting ile her web sitenize farklı c-classlarda bulunan IP adreslerini atayarak siteleriniz arasında sağlıklı bağlantı paylaşımı yapabilirsiniz. Bağlantı paylaşım ağınızın daha iyi olması için bu tür bir alt yapıya ihtiyacınız vardır.

SEO Hosting’in Avantajları

Seo Hosting ile sitedeki bağlantılardan %100 verim elde edilir. Birçok web sayfasını tek bir kontrol paneli üzerinden kullanmak zamandan tasarruf etmenizi sağlıyor. Sizinle aynı IP adresi üzerinde zararlı olarak adlandırılabilecek web sitesi bulunuyor ise aynı IP adresi üzerinde bulunduğunuz için sizin de bu etiketten etkilenmeniz mümkündür, eğer ayrı IP bloğunda olduğunuz zaman bu riski ortadan kaldırmış olursunuz.

SEO Hosting’in SEO’ya Katkısı

SEO Hostinglerin C -Class özelliği sayesinde SEO Hosting kullanan siteler Google’a SEO konusunda daha uyumlu algılanır. Ayrıca, Google, aynı IP üzerinde bulunan siteleri tanır. Eğer sizin kullandığınız sunucuda farklı bir illegal site varsa, SEO açısından problem yaratır. SEO Hostinglerde ki her siteye verilen farklı IP adresi özelliği sayesinde bu sorundan uzaklaşmış oluyorsunuz.

Backlink almak için verdiğiniz paraları, SEO Hosting kullanarak düşürebilirsiniz. SEO Hostinginizde birden fazla barındırdığınız siteleriniz için link değişimleri yapabilirsiniz. Normalde aynı IP adresini taşıyan siteler arasında yapılan backlink eklemeleri, Google tarafından önemsenmez. SEO Hostingdeki C-Class özelliği sayesinde Google tarafından bilinmek kolaylaşır.

seo