Wp Seo Eklentileri

info@mrseo.com.tr

İçerik yönetim sistemlerinden bir tanesi olan WordPress sistemini web girişimcileri yakından bilmekteler. Kurulumu ve kullanımının kolay olması dünya genelinde yayılım göstermesine neden olarak pek çok platformun alt yapısını oluşturmasını sağlamıştır. PHP ve Mysql dillerinde kodlama yapılarak ortaya çıkarılan CMS sistem ülkemizde dahil dünya genelindeki pek çok blog sitenin alt yapısını oluşturuyor. Sistemin geliştirilebilir olması zaman içerisinde binlerce eklentinin hazırlanarak kullanıma sunulmasına neden olmuştur. Herhangi bir fikirden yola çıkarak blogunu kuran web sitesi yöneticilerinin zaman içerisinde uyguladıkları Seo işlemleriyle web sitelerini zirveye taşıdıkları biliniyor. WordPress üzerine kurulumdan sonra entegre edilebilecek yüzlerce seo eklentisi bulunuyor. Yüzlerce seo eklentisi arasında güzel performans gösteren pek çok eklenti blogcular tarafından sık sık kullanılıyor. Sanal ortam üzerinde bulunan milyonlarca blog sitenin yarattığı rekabette bir adım önde olmanızı sağlayacak olan belli başlı wp seo eklentileri site içi seo noktasında büyük oranda yardımcı olacaktır. Bilindiği üzere Seo kavramı site içi ve site dışında yüzlerce kriteri tam manasıyla karşılayarak doğru zamanda doğru yöntemleri uygulayanlara kazandırıyor. Bu açıdan bakıldığında özellikle amatörler için oldukça güzel olanaklar tanıyan eklentiler bulunuyor.

Wp Seo Eklentileri

WordPress Seo by Yoast

Sunduğu teknik optimizasyon ayarlarıyla en iyi seo eklentileri arasındaki yerini alan WordPress Seo by Yoast eklentisi gerçek anlamda kaliteli içerik oluşturma noktasında da blog yöneticilerine yardımcı oluyor. Sayfa analizi, otomatik meta etiket optimizasyonu, link öğeleri, xml site haritaları, rss optimizasyonu, .htaccess, robot.txt dosyası düzenleme, sosyal medya site entegrasyonu, içeri aktarma, dışarı aktarma gibi pek çok modülü bulunuyor.

SEO Ultimate

Başlık etiketleri, meta açıklamalarını yeniden yazmaya yardımcı olan eklenti anchor text oluşturmada da büyük kolaylıklar sağlıyor. Gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken SEO Ultimate eklentisi güçlü niteliklere sahip. Rich snippet oluşumu, yazar vurgulama, link maske oluşumu, canonical URL, 404 sayfası tasarlama, kalıcı tweaker gibi pek çok imkan tanımakta.

All In One Seo

WordPress sistemi üzerinde en çok kullanılan eklentilerden biri olan All In One Seo eklentisi site bünyesinde konu, sayfa, etiket, başlık ve meta taglarını kontrol edilebilir bir yapıya kavuşturuyor. İçerik oluşturma aşamasında eklentinin sunduğu ayrı bir bölüm bulunuyor. Bu bölüm üstün seo niteliklerine göre tasarlanmış. Bu bakımdan kullanmanız gereken önemli eklentilerden.

TGFI.Net Seo

Bloglarda sayfa başlık ve meta taglarını kontrol etmeye yardımcı olan eklenti her ne kadar zayıf yönleri olsa da kullanılabilir eklentilerden.

Simple Tags

WordPress 2.7 versiyonundan sonraki sürümlerde kullanılabilen Simple Tags eklentisi içeriklere etiket eklerken benzer ve ilgi çekici etiket seçenekleri sunuyor.

Google XML Sitemaps

Arama motorlarının ciddi anlamda önem verdiği site haritalarını kolayca oluşturabilme imkanı tanıyan Google XML Sitemaps eklentisi sitenin daha hızlı indekslenmesine yardımcı oluyor.

Platinum SEO Plugin

All In Seo eklentisine benzer niteliklere sahip olan eklentinin ilave olarak permalinkleri değiştirme durumunda otomatik bir düzeyde 301 yönlendirmesi yaparak kullanıcıyı daha az uğraştırdığını görüyoruz.

Redirection

Blog sistemini farklı bir adrese yönlendirmeye yardımcı olan Redirection eklentisi 301 kullanımını kolaylaştırıyor.

Seo Smart Links

Blog içi verilen linklerin “nofollow” etiketine sahip olması ve yeni bir pencerede açılması adına otomatik ayarlamaları yapar.

Wp seo eklentileri arasında kullanılabilecek yüzlerce eklenti bulunuyor. Bu eklentiler içerisinde sitesi için en uygunlarını seçecek olan kişiler elbette site yöneticileridir. Özelliklerini incelediğiniz eklentiler arasından en çok hoşunuza giden, en kullanışlı eklentileri wordpress blogunuzun alt yapısına kurabilirsiniz. Kurumsal seo ve hemen her türlü seo alanında başarıya ulaştıracak eklentiler olduğu söylenebilir. Seo firması hizmetleri bünyesinde bu tarz eklentilerin uygun sistemlerde kullanıldığına şahit oluyoruz.

seo