Windows Live Nedir?

info@mrseo.com.tr

Microsoft şifresini web Platformu olarak Windows Live MSN’ in yenilenmiş halidir. Windows Live Messenger mesajları karşı tarafa anında ileten bir yazılımdır. Microsoft’ un geliştirdiği sürümlerinden olan 8.0 ve 8.1 programları piyasa çıkartılmıştır. Ayrıca MSN Messenger yazılımı en eski sürümlerinden biri ve 2005 yılından itibaren geliştirilmekte olan 8.5 sürümü ise yeni Windows Live programının toplu yazılım ve iletim uygulamaları arasına dahil olmuş, bu anlık iletişim teknolojisi ile üretilmiş olan yazılım, 2010 yılında 10.0 sürümü yayınlanmıştır Ayrıca bu yazılımın ismi 2005 yılında geliştirilmeye başlanmıştır.

Dünyada en fazla üyesi bulunan anlık iletişim yazılımından biri olan uygulama, bu özelliğini daha sonrada kaybetmemiştir. Windows yazılımının gelecekteki anlık ileti hizmeti niteliğini taşımaktadır. Windows Live yazılımı şuan içerisin de farklı alanlarda birçok uygulama geliştirmiştir ve yaygın olarak kullanılmaktadır.Bu özelliklerinden bazıları; Windows Live Mail, Windows Live Toolbar, Windows Live Fotoğraf Galerisi, Windows Live Writter’ dır. Windows Live geliştirdiği bu farklı alanlarda hizmet veren uygulamaları sayesinde kullanıcı oranını daha fazla arttırmıştır.

Windows Live Mail Nedir?

Windows live özelliklerinden biri olan Windows Live Mail uygulaması, Microsoft şirketinin hizmeti olan Web tabanlı bir E Posta uygulamasıdır. 1 Kasım 2005 yılında ilk Beta sürümü Windows Live ile beraber iletilmiştir Windows Live Mail uygulaması Hotmail in yerini alacak uygulamadır. Windows Live uygulamasında birçok hesap ekleyebilir yedeklemeler yapabilir kendi maillerimizi klasörleyebilir ve daha kolay çalışabileceğiniz bir alan oluşturabilirsiniz. Windows Live Mail, özellikleri ve kullanış kolaylığı açısından yaygın bir kullanım alanına sahiptir.

Windows Live Writer Nedir?

Windows live birçok özelliği bulunmaktadır. Bu özelliklerden bir tanesi Windows Live writer özelliğidir. Windows Live Writer, Blogger WordPress gibi birçok servisleri erişimi ve dosya eklemeyi oldukça kolaylaştıran bir yazılım olarak geliştirilmiştir. Windows Live Writer, Windows Live Mail ve diğer Windows Live programları ile uyumlu olarak çalışabilmektedir. Bu programın son sürümü ile beraber bloglara fotoğraf albüm ve video gibi ekler gönderilebilmektedir. Bu dosyaları ekledikten sonra ön izleme seçeneği bulunması ile bu girdilerinizi paylaşmadan önce blogunuzun nasıl görüneceğini önceden izleyebilir ve paylaşımda bulunmadan önce düzenlemeler yapabilirsiniz. Windows Live Writter’ da bu işinizi oldukça kolaylaştıracak ve kaliteli hale getirecek özellikleri ile uygulamanın sahibi olan Windows Live farkını ortaya koymaktadır.

Windows Live Fotoğraf Galerisi Nedir?

Windows Live yazılımının bir diğer özelliği ise Fotoğraf galerisi özelliğidir. Bu uygulama ile daha çok geliştirilmiş ve Windows Vista programında bulunan özelliğinden farklılaştırılmıştır. Fotoğraflar ayrıca fotoğraf galerisine eklemek istediğiniz fotoğrafları da fotoğraf makinasından direk bilgisayarınıza aktarabilme özelliğine sahiptir burada fotoğraflarınız arasında düzenleme yapabilir ve sırasını istediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.

Windows Live Movie Maker Nedir?

Windows Live yazılımının bir başka özelliği Movie Maker özelliğidir. Movie Maker özellikleri bu özellik sayesinde video fotoğraf ve müzik gibi dosyaları birleştirerek ve üzerine efektler uygulayarak kısa filmler oluşturabilirsiniz. Bu uygulamanın standart Movie Maker özelliğinden tasarımı oldukça farklıdır. Seçenekler kısmı, sekmeler halinde açılmakta ve pencerenin üst bölümünde beraber bulunmaktadır. Ayrıca oluşturmuş olduğunuz filmleri de soupbox hizmeti ile yayınlayabilirsiniz.

Windows Live Toolbar Nedir?

Windows Live yazılımını Başka bir özelliği de Windows Live Toolbar uygulaması  bu uygulama sayesinde internette arama yapmanız ve Windows Live hizmetlerine ulaşmanın oldukça kolay hale gelecektir eski sürümünden farklı olan yanı ise Windows Live da arkadaş olduğunuz kişilerin güncellemeleri ve paylaşımlarına kolayca ulaşabilirsiniz.

seo