Vine Nedir?

info@mrseo.com.tr

Vine uygulaması Twitter’ın 2013 yılının Ocak ayında 6 saniye olan kısa videolar çekebilme özelliği bulunan ücretsiz uygulamadır. Ayrıca bu çekilen videolar sadece Twitter üzerinden değil aynı zamanda Facebook üzerinden de paylaşılabilmektedir, bu uygulama sayesinde Fenomen olan birçok kişi bulunmaktadır. Aynı Twitter’da yüz kırk sekiz karakterli sınırlandırılmış tweet özelliğine benzer. Burada da farklı olarak yapılan tek şey sözcüklerin değil video çekiminin kullanılmasıdır.  Dünya üzerinde bu kadar ses getiren Vine nasıl kullanılır?

Vine Nasıl Kıllanılır?

Vine uygulamasını kullanmak için bir telefona ihtiyacınız vardır Çünkü Vine telefonlar için üretilmiş bir özelliktir. Vu Vine uygulamasını telefonunuza yüklemek için yapmanız gereken tek şey Vine mobil uygulamasını eğer iPhone ya da iPad kullanıyor iseniz App Store’dan, ancak Android işletim sistemli bir mobil Cihaz kullanıyor iseniz Google Play Store Platformu üzerinden yükleyebilirsiniz. Telefonunuza Vine yükleme işlemini tamamladıktan sonra isterseniz Twitter hesabınızı kullanarak giriş yapabilir, isterseniz de email adresini izle giriş yapabilirsiniz. Daha sonra paylaşımlar Yapma ya başlayabilirsiniz.

Vine’ da Nasıl Video Çekilir?

  • Vine uygulaması üzerinde 6 saniyelik videolar oluşturmak ve bunları paylaşabilmek için öncelikle yapmanız gereken işlem, Vine  uygulamasının ana sayfasında bulunan kamera ikonuna dokunarak video çekmeye başlayabilirsiniz.
  • Ayrıca parmağınızı ekrandan kaldırdığınızda da kamera kayıt yapmayı durduracaktır.
  • Uygulamada video çekimi yapmaya başlamadan önce ekranda yer alan adımların düzgün bir şekilde takip edilmesi ile Vine uygulamasının çalışma şekli anlaşılabilmektedir.
  • Yaptıktan sonra altı saniyelik videoyu sadece Twitter dilerseniz de Twitter ve Facebook üzerinden yayınlayabilirsiniz.

Vine Videolarını Kimler İzleyebilir?

Vine uygulamalarından paylaşılan videolar internete erişim sağlayabilen herkes tarafından görüldüğü için paylaşılan videoların içeriklerine dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü bu uygulamada herhangi bir mahremiyet söz konusu değildir. Ayrıca videolarınızın diğer kullanıcılar tarafından daha kolay bir şekilde bulunmasını istiyor iseniz paylaşımınızı yapmadan önce çekmiş olduğunuz video üzerinde etiketlemeler yapabilirsiniz Bu paylaşımlarınızın daha kolay ulaşılabilir olmasına sebep olacaktır.

Ayrıca Vine uygulamasında kendi paylaşımlarınız dışında diğer kullanıcıların paylaşımlarını da dolaşmak istiyor iseniz, uygulamada bulunan Explore özelliği ile diğer kullanıcıların paylaşmış oldukları kısa videoları ulaşım sağlayabilirsiniz

Vine Videoları Gizlilik

Vine uygulaması ile çekmiş olduğunuz video paylaşımlarını daha sonra silme imkanına sahipsiniz. Ayrıca çektiğimiz Vine videolarının kaydedilmesini istiyor ancak başkalarının görebileceği şekilde paylaşılmasını istemiyor iseniz normalde varsayılan olarak seçili olan paylaş bölümünü aktif durumda çıkartmamız yeterlidir. Bu şekilde Vine uygulamalarında çektiğimiz videoları sadece kendimiz İçin saklayabilirsiniz.

Bu sakladığınız videoları daha sonra paylaşmak isterseniz bunun yalnızca Vine uygulaması üzerinden yapabilmekte Facebook ve Twitter üzerinden yapamamaktasınız.  K65olayca telefonunuza indirebileceğiniz Vine uygulaması ile eğlenceli kısa videolar çekebilir ve internet üzerinden paylaşımda bulunabilirsiniz. Ayrıca  Vine uygulamasını kullanmayan arkadaşlarınızı da eposta davetiyle Vine uygulaması kullanmaya davet edebilirsiniz .

seo