Tanıtım Yazısı Faydaları Nelerdir?

info@mrseo.com.tr

Web siteleri için seo çalışmasında önemli bir yere sahip olan ve son yapılan güncelleme ve yeniliklere göre Google gözünde daha değerli bir yapıtaşı olan tanıtım yazısı çalışmaları doğal yapısıyla arama motorlarının sevdiği çalışmalardan. Diğer çalışmalara nazaran daha doğal niteliklere sahip olması ve Google dahil pek çok arama motorunun doğallığı sevmesi bu anlamda tanıtım yazısının kıymetini daha da artırıyor. İnternet ortamında rekabetin had safhada olduğu günümüzde sitenin hedeflerine daha rahat ulaşabilmesi adına sağlıklı seo çalışmalarına ihtiyacı bulunuyor. En temiz sonuçlarla karşılaştırmasının yanı sıra sitenin adım adım hedefe doğru ilerlemesine yardımcı olacak olan tanıtım yazısı çalışmaları ihmal edilmemelidir.

Tanıtım Yazısının Faydaları

Arama Motorlarında Bulunabilirlik Artar:

Web siteniz güzel bir hizmet ya da ürün sunuyor olabilir fakat insanların sunduğunuz hizmet ya da üründen haberdar olmaması hizmetin niteliğini değersiz kılıyor. Arama motorları üzerinde sunulan hizmet ya da ürünün içerdiği kelimelerde yükselmek ve daha geniş kitlelere ulaşmak nitelikli hizmetlerinizden insanların haberdar olmasını sağlayacaktır. Sitenizin görünürlüğünü artırmak dolayısıyla bulunabilirliğini en üst seviyeye çıkarmak için tanıtım yazısı çalışmaları oldukça önemli.

Reklam Yapmanın En Güzel Yoludur:

Web sitenizin ne tarz hizmetler sunduğu hangi konuda faaliyet gösterdiği, misyonu ve vizyonu gibi konularda insanlara bilgiler sunmak adına tanıtım yazısı çalışmalarına önem verilmelidir. Sitenizin zaman içerisinde kaliteli platformlarda görülebilir hale gelmesiyle birlikte bu yazılardan sitenize ulaşacak ziyaretçi kitlesi de artmış olacaktır.

Firmanızı Tanıtır:

Firma ya da kurumunuzu tanıtmanın en güzel yollarından biridir. Bir firma düşünün insanların bildiği ürünlerini kullandığı. Diğer insanlarda bu firmanın ürünlerini tercih eder öyle değil mi? Adı duyulmamış ne sunduğu belli olmayan firmalardan alışveriş yapmaktan hoşlanmazlar. Firmanızı tanıtarak bilinirliğini artırabilirsiniz. Firma tanıtımı adına seo firması hizmetlerini incelemenizi öneririz.

Verimli Referans Sistemi Oluşturur:

Sitenizin önerildiği platformlar genel anlamda sektörde söz sahibi büyük platformlardır. Bu platformların on binlerce takipçi kitlesi bulunur ve bu kitle sitenin önerisi üzerine sitenizi ziyaret ederek inceleyecektir. Bir yerde firma ya da sitenize referans olmuş olacaktır.

Sitenizin Hiti Artar:

Tanıtım yazılarını tarlaya atılmış tohumlar olarak düşünebilirsiniz. Sitelere vereceğiniz her tanıtım yazısıyla gelecekte sitenizi ziyaret edecek yüzlerce ziyaretçiyi de yetiştirmiş olacaksınız. Büyük platformlarda hazırlanan tanıtım yazıları ilgi görür ve binlerce insan tarafından okunur. Tüm okuyucular sitenize uğramasalar bile sırf merakını gidermek için sitenize uğrayacak bir ziyaretçi web sitesi sıralamalarınızdan tutun da satışlarınıza kadar her türlü etkiyi de beraberinde getirecektir.

Site Kaynaklı Değerler İyi Bir Noktaya Ulaşır!

Sitenizin trustrank, pagerank ve alexa değerlerinde iyi yönde değişimler görülür. Kaliteli platformlardan alınacak yazılar site kaynaklı değerlerin harika bir noktaya ulaşmasına neden olacaktır.

Hedef Kelimede Yükseliş Sağlar:

Arama motorları üzerinde site sahibinin yükselmek istediği hangi kelime var ise; tanıtım yazısı içerisinde geçirilir. Bu kelime ya da kelime gruplarında zamanla yapılan çalışmalar sonucu yükselmeler kaydedilir. Seo’nun temeli google sıralamalarını değiştirerek yükselme üzerine atılmıştır. Her web sitesi sahibi alanında ilk sayfada yer almak ister. Tanıtım yazısı dahil gerçekleştirilen çalışmaların tamamını da hedef kelimede yükselebilmek adına yapar.Kurumsal seo da öne çıkan hedef kelime yükselişi herhangi bir sektörde birbirlerini ezip geçmek isteyen firmaların bu alana yatırımlarını kaydırmaları ile ortaya çıkmıştır. Seo çalışması kapsamında değerlendirilen tanıtım yazısı çalışmaları hemen her webmaster ve site yöneticisi tarafından zaman zaman gerçekleştirilir. Her teknikte olduğu gibi aşırıya kaçılıp doğallıktan uzaklaşıldığında google gözünde site yükselmek yerine daha da düşecektir. Bu bakımdan çalışmalarda aşırıya kaçılmadan tamamen doğal bir düzeyde ilerlenmelidir.

seo