StumbleUpon Nedir?

info@mrseo.com.tr

Bu uygulama ile  kişisel  ince alanlarından Ve kişisel beğenilerden yola çıkarak internet üzerinden erişim sağlanabilen web sitelerine ve sayfaları keşfetmeye yardımcı olan bir uygulamadır. Uygulama yapısında sosyal ve arama motoru ayrıca da sosyal imleme sitesidir. Ayrıca bu uygulamanın özellikle Pinterest servisinde olduğu gibi webde ve bloklar arasında beğendiklerinizi kendi sayfamızda saklamanıza, bu beğenilerinizi paylaşmanıza ve  yorum yapabilmenize imkan sağlamaktadır. Dolayısı ile size oldukça basit ve keyifli bir web sörf hizmeti sağlamaktadır. Ama sağladığı tek kolaylık da elbette bu değildir. Reklam ve kategorileme alanında da hizmet sunmaktadır.

Stumble Upon üyeliği Nasıl Gerçekleşir?

StumbleUpon uygulamaya giriş yapmak için öncelikle üye olmanız gerekmektedir.  Bu üyelik işlemlerini de arayüz sayesinde kolayca gerçekleştirebilirsiniz.  Sonrasın da  sayfanız için ilgi alanınız olan bölümleri belirlemeniz gerek.  Bu adımda ilgi alanlarınızı belirledikten sonra ve bu bilgileri kaybetmekten  web hizmetleri arasında en çok hoşunuza gidecek buton olan Stumble  butona karşımıza çıkmaktadır ve Bunun sayesinde web üzerinde sörf yapmaya başlayabilirsiniz.

Stumble İle Neler Yapılır?

  • Kendi sayfamızda belirlediğiniz ilgi alanları doğrultusunda karşınıza çıkan Web siteleri ve bloglar  arasında dolaşabilir ve bunlardan beğendiklerinizi  beğenme ve ilginizi çekmeyen yeri ise beğenmeme şansına sahipsiniz.
  • Ayrıca  bu yazılımda olan Stumble  algoritması beğendiğiniz web site ve bloglar doğrultusunda  size uygun olan içerikleri hızlı bir şekilde  karşımıza getirir ve beğenmediğiniz  sayfaların benzer olan web sitesi web sayfalarını filtreleyerek hizmet sağlar.

Stumble Uygulaması Hakkında

Bu uygulamanın kullanımı Oldukça basit size bu uygulama sayesinde size Facebook ve Twitter gibi sayfalarda beğenilen sayfaları hemen post olarak ya da isteğiniz doğrultusunda  mail olarak yollamaktadır.

StumbleDNA Özelliği Ne İşe Yarar?

  • StumbleDNA özelliği bulunan bu uygulama sayfanın profil bölümünde bulunmaktadır.
  • Bu uygulama sayesinde kolayca daha önceki beğenilerin dağılım analizleri görüntülenmektedir.
  • Ayrıca bu özellik sayesinde  listeleri daha önce ziyaret edilen sayfaları beğenileri sizi takip edenlere  ve takip ettiğiniz  sayfalara ilgi alanlarınız bölümünden kolayca erişim sağlayabilir ve buradan bunları kontrol edebilirsiniz.  Dolayısı ile bu uygulama platform kategorileme  alanında da kullanımı oldukça basit fakat çok etkilidir.

StumbleUpon ile Sadece Web Sörf mü Yapılır?

Bu uygulama sadece web’de sörf yapmak için kullanılmaz,  Web siteleri sayfa olarak eklendiğinden buralardan edilebileceğini içerik yardımları ve sitemizde sağladığı organik trafik kapasitesi ise oldukça  etkili bir özelliktir.  Ayrıca bu uygulamanın bir diğer özelliği ve StumbleUpon Ads  özelliğidir. Bu özellik sayesinde reklam oluşturabilir Hedef bazlı reklamlar verebilme imkânına sahip olabilirsiniz. Eğer doğru bir strateji kullanılır ise Facebook’ta yayınlanan reklamlardan çok daha etkili olabilir ve çok daha ucuz fiyatlarda reklam verilebilir. Bu özelliği sayesinde  dijital pazarlama alanında kesinlikle kullanılması gereken bir özelliktir.

seo