Seo Uyumlu Makale Ne Demek?

info@mrseo.com.tr

Arama motorlarının anlayabileceği bir formatta hazırlanan ve anahtar kelimeleri vurgulanarak hazırlanan kaliteli içeriklere seo uyumlu makale adı verilmektedir. Elbette içerdiği faktörler bakımından detaylı bir yapıdır. Sanal ortam üzerinde bulunan platformların günümüzde olmazsa olmazları arasında bulunan seo uyumlu makale arama motorlarının isteğine göre kurgulanmış ziyaretçiye faydalı olması gereken içeriklere verilen genel isimdir. Web sitesinin arama motorlarında güzel bir konuma erişmesini isteyen web girişimcileri bu konuda hizmet veren profesyonel yazarlardan hizmet alarak yüzlerce içerik hazırlatırlar. Bunu yaparken de bazı konulara dikkat etmelerini talep ederler. Dikkat edilmesi gereken kuralları arama motorları belirlemişlerdir. Günümüzde seo çalışmalarında hedeflenen arama motorunun google olması nedeniyle google üzerinden anlatıma devam edeceğiz.

Google ziyaretçi memnuniyetine ne denli önem verdiğini son yıllarda yaptığı güncelleme ve değişikliklerle fazlasıyla ispat etmiştir. İnsanların vakit geçirmekten haz aldığı ve dakikalarca web sitesinde kaldığı içeriği değerli bir site olarak gören bu düşünceye varmadan önce siteyi çeşitli kriterler açısından değerlendirip sıralamada hangi noktaya geleceğine karar veren bir çalışma sistemine sahip. Seo uyumlu makale de değerlendirmeye aldığı kriterler arasında. Bir web sitesi düşünmenizi istiyoruz her gün internet ortamında daha önce yayınlanmamış başlık ya da içeriklerle sitesini besliyor. Öbür taraftan yine başka bir site alanındaki diğer sitelerden kopyaladığı içeriği kendi sitesine olduğu gibi yapıştırarak yayınlıyor. Sizce hangi site ziyaretçiler tarafından sevilerek takip edilecektir? Elbette içerikleri özgün olan siteler. İnsanlar her gün aynı konuyu araştırıyor olsalar dahi farklı içeriklerle düşüncelerini zenginleştirmek isterler. Bu da özgün içerikle mümkündür. İçeriklerin arama motorları gözünde değer görmesini sağlayacak önemli bir faktör seo uyumlu olmasıdır. Anahtar kelimelerin kalınlaştırıldığı, alt etiketi bulunan resimlerle zenginleştirildiği, linklemelerle desteklendiği yazılar tasarlanmasını isterler. Bunu başarılı ve istikrarlı bir şekilde uygulayan web sitelerini de güzel bir konuma getirirler. Seo uyumlu içeriğin amacı içeriklerin arama motorları için değil ziyaretçiler için hazırlanması temeline dayanır. Yani; arama motorları içeriklerinizi ziyaretçiler için tasarlamanızı fakat arama botlarına da yardımcı olmanızı isterler. Bunu da yapabilmenin tek yolu önemli kelimelerin altını çizmek ve içeriği taramaya gelen botlara mesaj vermektir. Kurumsal seo alanında içeriklerin seo uyumlu olması ve sektörel içeriklerin üretilmesi hedef kelimede yükseliş için oldukça önemlidir.

Seo Uyumlu Makale Yazımı

Site İçi Linklemeler ve Uygun Kullanım Oranları

Site içinde zaman içerisinde bir link hiyerarşisi oluşturmak arama motoru optimizasyonu açısından önemli faktörlerdendir. %25 gibi bir oranlamayla içeriklerin içinden zaman zaman anasayfaya ya da diğer yazılara link çıkışı yapmalısınız. Birbiri ile bağlantılı olan içeriklerin yazılar içerisinde linklemelerle bağlanması sitenin kullanılabilirliğini artıracağı gibi arama motorlarının hoşuna giden bir uygulamada yapılmış olacaktır.

Makale Uzunluğuna Dikkat!

İçerik üretimi yapılırken makale uzunluğuna mutlak surette dikkat edilmelidir. İçeriğin detayları 300 kelimeyi zor doldururken bunu uzatıp 500 kelimeye çıkararak ikide bir aynı cümleleri tekrarlamak yazının kalitesini düşürecektir. Konunun gidişatına göre uygun bir kelime oranı ayarlanmalıdır.

Kaliteli Seo Uyumlu İçerikler İçin Dikkat Edilecekler:

  • Makale üretimi öncesinde belirlenecek anahtar kelimeler, ana fikir , bahsedilecek noktalar kaliteli bir içeriğin ortaya çıkmasına neden olacaktır. Güzel bir planlama ile kafanızda kurguladığınız içeriği yazıya dökebilirsiniz.
  • İçerikleri arama motorları için değil insanlar için üretin.
  • Uzun kuyruklu anahtar kelime(Google’ın en son güncellemesiyle önem vermeye başladığı husus) kullanımlarına dikkat ederek içeriklerin daha kaliteli olmasıne dikkat edin.
  • İçerik bünyesinde kullanılacak olan resimlere alt etiketi ve açıklamasını mutlaka ekleyin. Arama motorları resimleri okuyamaz sizin gireceğiniz açıklamalarla resmin neyle ilgili olduğuna karar verip görsellerde de bir sıralama verecektir.
seo