Seo Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

info@mrseo.com.tr

Seo Yaptırırken Dikkat Etmem Gereken Konular Neler?

Web siteniz için kurumsal seo ya da hedef bazlı seo yaptırmaya karar verdiniz ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda en ufak bir bilgi sahibi değilsiniz. Her şeyden evvel hizmet alınacak firma ya da şahıslarda profesyonellik gözetilmeli ve bu konuda hassas davranılmalıdır. Tam olarak nerede ne yapacağını bilen firmalar elbette sizi hedefinize adım adım yaklaştıracaktır. Piyasada seo alanında hizmet veren yüzlerce firma türemiş olsa da belki beklentilerinize uyum sağlayacak firma sayısı bunlar içerisinde en fazla 10 firmadır. Bu bakımdan hizmet alınacak firmanın seçiminde dikkatli davranılmalı ve bilinçli bir müşteri gibi hareket edilmelidir. Yapılan yatırımların ciddi oranlarda geri dönüşümünün olması tamamen siteye seo uygulayacak olan firmanın profesyonelliği ile bağlantılıdır. Seo firmasının çalışma mantığı, vaatleri, referansları, çalışma süreleri ve daha pek çok kriter aslında firmanın ne tür bir hizmet verdiğini ele vermekte.

Uzak Durmanız Gereken Seo Firmaları:

Google 1.Sıra Garantisi Verenler:

Boş vaatten öteye gitmeyecek bir cümledir. Çoğu seo firmasının müşterinin gözünü boyamak ve ödemesini alabilmek adına söylediği yalanlardan bir tanesidir. Şu unutulmamalıdır ki Google algoritması ciddi manada gizlidir. Bu garantinin verilebilmesi adına google’ın site sıralamasını belirlerken dikkat ettiği 200 kriterin tamamı bilinmelidir. Google mühendisleri dışında bu 200 kriteri bilen kimse ülkemizde dahil dünyada yoktur. Bu bakımdan 1.sıra garantisi veren firmalardan uzak durmalısınız. Hizmet almayı düşündüğünüz firma çalışmalarına güveniyor olabilir. Bu güzel bir şeydir fakat; konuşmasına doğrudan 1.sıra garantisi ile başlayan firmalar genelde müşterilerini aldatmakta.

600 TL’den Az Aylık Seo Maliyeti:

Her sektörde olduğu gibi  bu sektörde de her türlü ücrete hizmet almak mümkün fakat; hizmetin ücretinden çok hedefe ulaştırıp ulaştırmadığı önemli. Ciddi projeler peşinde koşuyor ve sitenizi riske atmak istemiyorsanız aylık en azından 600 TL’yi yatırım olarak bir kenara ayırmalısınız. Aylık 100 TL, 50 TL gibi rakamlara hizmet verdiğini belirten firmaların pek de faydasını göremezsiniz.

Backlink İnşaası:

Seo çalışmalarının bel kemiğidir. Doğru bir şekilde yapıldığında siteyi şahlandıracağı gibi yanlış uygulamalarla siteyi başarısızlığa götürebilir. Ciddi yükselmeler sağlayan backlink çalışmalarının geri planı çok önemlidir. Hizmet alacağınız seo firmasının backlink kaynaklarını önceden incelemek istediğinizi firma yetkililerine ileterek backlink alınan sitelerin çöp site mi yoksa gerçek anlamda kaliteli site mi olduğunu öğrenmiş olursunuz. Spam sitelerle geçici yükselmeler kaydeden firmalardan uzak durmalısınız.

Seo Hizmeti Alırken Dikkat Etmem Gerekenler Neler?

Seo Süreç İşidir:

Başlı başına süreç işi olan seo hususu gerçekleştirilen çalışmaların sonuçlarını anında göstermeyebilir. Doğru çalışmalar yapıldığı takdirde birkaç ay içerisinde sitede somut değişiklikler görülecektir. Seo firmalarının elinde bir sihirli değnek olduğunu düşünmek yanlış bir düşünce olacaktır. Zamana yayılan çalışmaların sonuçlarını takip edin.

Seo Değişmez Değildir!

Web sitenize daha önce etkili bir seo çalışması uygulattınız ve ilk sırayı hiçbir platforma bırakmadınız. Bu kalıcı olmayabilir. Zaman içerisinde sektörde yeni rakipleriniz ortaya çıkararak tahtınızı sallayabilir. Sürekli olarak devam edecek seo çalışmalarınızla rakip analizleri yapılarak daha etkili çalışmalarla bulunulan konum korunmalı.

Seo Çalışmaları Farklılaşabilir!

Fiyatları aynı olsa dahi seo çalışmalarının firmadan firmaya farklılık gösterebileceği unutulmamalıdır. Hizmet alacağınız firmadan uygulanacak seo adımlarını içeren detaylı bir çalışma isteyiniz. Firmaların en ucuz hizmetlerine odaklanmak yerine en kaliteli hizmetlerini tercih etmek daha sağlıklı sonuçlarla karşılaştıracaktır.

Sektörel Rekabette Bireysel Seo Çalışmalarından Kaçının!

Hizmet verdiğiniz sektör yoğun rekabetin yaşandığı bir sektör olabilir. Bu durumda web sitenizin yükseliş elde etmesi kolay bir sektöre oranla oldukça zor olacaktır. Bu zorluğun üstesinden gelip doğru adımları atacaklar elbette profesyonel seo firmalarıdır. Kurumsal seo hizmeti alırken bu anlamda doğru firma seçimine dikkat etmeniz gerekiyor.

seo