Seo İçin Özgün Makale Nasıl Yazılır?

info@mrseo.com.tr

Seo uyumlu özgün makale üretimi web siteleri için kilit noktalardan bir tanesidir. Yıllar öncesinin kopyala – yapıştır yapan siteleri günümüzde yerle bir olmuş durumda. Sitede bulunan tüm içeriklerin özgün, benzersiz olmasını isteyen google arama sonuçlarındaki sıralamaları belirlerken dikkat ettiği faktörlerden biri de özgünlük. Site içi seo kriterlerinden en önemlisi olan özgün içerik internet ortamında yeni bir sektör yaratmıştır. Son 5 yıl içerisinde forumlarda, ilan sitelerinde içerik yazarlığı adında bir meslek grubu ile karşılaşılmasının sebeplerinden bir tanesi de budur. Onlarca web projesi ile uğraşan fakat içerik üretmeye vakit bulamayan web sitesi sahipleri ücreti karşılığında içerik yazarlarına makale hazırlatarak web sitesini içeriklerle beslemekte. Forumlarda görülen seo uyumlu %100 özgün makale adlı başlıklar bu alanda oluşan açığı kapatmak için kalemine güvenen bireylerin gerçekleştirdikleri bir faaliyet olarak görülmekte. Özgün içerik üreten ve sitede bu hususa ciddiyetle dikkat eden web sitesi sahipleri hiçbir backlink almasalar dahi google tarafından ödüllendiriliyor. Google’ın politikaları ile de uyumlu bir yapı gösteren benzersiz içerik, birbirinin tekrarı olmayan web siteler er ya da geç diledikleri amaca erişecektir. Sanal ortam üzerinde her gün çeşitli konularda binlerce blog açılıyor ve her yeni gün bu blogların arasında binlercesi ekleniyor. Bugün web projesi olarak başlatılan projelerde özgün içerik önemli hususlardan. Başka sitelerden kopyalanmış ,alıntı yapılmış içerikler artık arama sonuçlarını etkilemiyor. Seo uyumlu özgün makale hazırlamanın kendi içinde pek çok kuralı bulunuyor. Bu kuralların eksiksiz uygulanması okuyucuları yazıya bağlayarak sitede daha fazla vakit geçirmesine dolaylı olarak web sitesinin arama motorları tarafından değer görmesine neden olacaktır. Unutulmamalıdır ki içerik web sitelerinin can damarıdır. Olmazsa olmazlar arasında bulunması nedeniyle benzersiz içeriklere ihtiyaç bulunuyor. Öncelikle seo uyumlu makalenin açıklamasını yapalım.

Seo Uyumlu Makale Nedir?

Web sitelerini besleyen anahtar kelime kullanımları doğru bir şekilde yapılmış h tagları kullanımı içeren ve site içi linklemelerle desteklenen içeriğe seo uyumlu içerik adı verilmektedir. Ziyaretçiye olduğu kadar arama motorlarına da yol gösteren hangi konu üzerine yazıldığını ifade eden vurgulamalı içeriklere verilen isimdir. Kurumsal seo alanında da önem arz eden bir makale türü.

Seo Uyumlu Makale Nasıl Yazılır?

  • Makalenin ilk paragraf bölümünde hedeflenen anahtar kelime mutlaka bulunmalıdır.
  • İçerikle alakalı olarak eklenecek görseller özgün olmalıdır. Eklenen görsellerin alt etiketi mutlaka bulunmalıdır.
  • Türkçe imla kuralları ve yazım hataları dikkate alınarak temiz bir içerik çıkarılmalıdır.
  • Aynı içerik ve cümleleri tekrarlamaktan kaçınılmalıdır.
  • İçerik uzunluğu en az 300 kelime olmalıdır.
  • İçerik anahtar kelime oranlaması iyi yapılmalıdır. %3 – %5 tavsiye edilen oranlamadır.
  • Anahtar kelimelerin giriş çıkış linki olmalıdır.
  • Son paragraf bölümünde anahtar kelime kullanımı yapılmalıdır.
  • Anahtar kelimeler kalın, italik ve altı çizgili gibi vurgulamalarla öne çıkarılmalıdır.

Google başta olmak tüm arama motorları kendi içinde anlamlı, fayda sağlayan ve seo kurallarına uyan içerikler en çok istenilendir. Arama motorlarının isteklerine uygun hareket etmek web projesi yöneticilerinin iyiliğine olacaktır. Web sitenizin bir anda hitlenmesi ve binlerce insana ulaştırılması ya da arama sonuçlarından çıkarılması onların elinde. Bu bakımdan arama motorlarının proje yöneticilerinden beklediği her türlü beklenti karşılanmalı bu konuda hileli yöntemlerden kaçınılmalıdır. Web siteniz için belki de yüzlerce içerik üretimi gerçekleştirilecek. Bu içeriklerin hep aynı başlıklar ya da aynı içerikler olması elbette sitenin başarısızlığa uğramasına neden olacaktır. Sitenin hedeflediği alanla ilgili anahtar kelimeler üretilmeli ve türevleri kullanılmalı. Üretilen onlarca anahtar kelimeye yine yüzlerce başlık uydurulabilir. Böylelikle aynı konu ya da husus üzerinde durulmamış olunur. Farklı hususlara değinilerek seo anlamında önemli adımlar atmış olacaksınız. Seo firması hizmetleri incelendiğinde genel anlamda özgün içerik hizmetlerinin de bulunduğu görülecektir.

seo