SEO Raporu Nasıl Hazırlanır? Nasıl Olmalıdır?

info@mrseo.com.tr

Arama motoru faaliyetleri içerisinde beklenen strateji içerisinde yer almak ve buna bağlı olarak arama motorları içerisinde çok daha iyi verim alabilmenin en büyük altın kuralı SEO raporunun doğru hazırlanacak olmasıdır. İlgili SEO raporu başta On page SEO olmak üzere hazırlanmalıdır. On page SEO ilgili internet sitesinin iç sayfalarını ilgilendirmektedir. Gösterim sağlayacak olan sayfaların arama motoru yönergeleri doğrultusunda ilerlemesini sağlamak için muhakkak doğru bir On page seo çalışması sağlanmalı ve çalışma içerisinde sistemin alt yapısına bağlı olarak önemli değişiklikler hakkında rapor sağlanmalıdır. Doğru bir SEO raporu doğrultusunda istişare edilecek sitelerde ki verim oranı diğer sitelere göre çok daha yüksek seviyededir.

seo raporu

İkinci aşama olarak bilinen Off page seo ise tamamen internet sitesinin arama motorunda gösterim yapmasını sağlayan temel unsurlar olarak bilinmektedir. On page seo ve off page seo bir birine bağlı paralel şekilde ilerleyen algoritma sistemlerinden ibarettir. On page SEO’da yapılacak olan değişiklikler doğal olarak Off page seo’da gösterilmesi sağlanacağı gibi arama motoru üzerinde ki farklı değişiklikler (sıralama, index v.b) için muhakkak sektörel biçimde off page seo çalışması yapılmalıdır.

Peki SEO Raporu Neye Göre Hazırlanmalı?

SEO raporu muhakkak alt yapıya göre hazırlanmalıdır. Günümüzde en çok kullanılan alt yapılar arasında yer alan CMS sistemlerinde bir çok ayarlanabilir özelliğin yer almasıyla beraber üzerinde yapılacak olan işlem sayısı birden fazladır. Bu nedenle SEO raporu hazırlayacak olan kişilerin bu konu içerisinde yüksek tecrübe içerisinde olması gerekmektedir. Kişilerin alanında uzman olması doğru bir SEO raporunun hazırlanmasına neden olacağı gibi, doğru bir SEO raporu tamamen analize göre hazırlanabilir.

seo