Seo Link İnşasında Nelere Dikkat Edilmeli

info@mrseo.com.tr

Seo link kullanımı sağlayan sitelerin hedefi çok sayıda takipçi sayısına ulaşabilmektir. Seo (search engine optimation) kelimelerinin ilk harflerinin kullanıldığı bir söz öbeğidir.

Bu çalışmanın tercih edilmesinde ki asıl sebep arama motorunda doğru anahtar kelimeleri kullanan sitelerin ilk sıraların ve ilk sayfanın içerisinde yer almasıdır.

Seo link inşasında nelere dikkat edilmeli: ilk olarak gereksiz yer kaplayan ve kafa karıştırıcı boşluk karakterlerini site linkinizden kaldırın. Daha sonra sitenin ismi ve dâhilinde içeriğini ifade edecek söz öbekleri kullanın.

Ayrıca Türkçe karakter kullanırsanız, site içeriğinize yönelik olarak yapılan Türkçe aramalar sırasında arama motoru tarama yaparken otomatik olarak sitenizi tarayıcı destekli olarak ilk sıralara yerleştirir.

Seo link inşası nedir

Seo link inşası nedir? Site içi link inşası kadar site dışı link inşası da önemlidir. Sitenin link inşası doğru karakterler ile kodlanırsa kolaylıkla ilk aramalarda çıkar.

Sitenin içeriği de çok önemlidir. Site içeriğinde doğru anahtar kelimeleri bolca kullanmış ve site linkini anlaşılır bir dil ile yapılandırmış iseniz, siteniz seo uyumlu bir site özelliğine sahip demektir.

Sitenin içeriğinde bulunan kategorilerin tamamı için ayrı ayrı link oluşturmalısınız ve bu oluşturduğunuz link sağlık kategorisi içinse sağlık kategorisi başlığı linkin içinde yer alacak şekilde link inşa edilmelidir. Bu sayede sağlık kategorisi için arama yapıldığında sitenizin sağlık kategorisi arama motorunda ilk sıralarda ki yerini alacaktır.

Sağlık kategorisinde bulunan diş bakımı ve sağlığı adlı konunun içeriğinde anahtar kelime kullanılmalıdır.

Seo Link Kullanmanın Ayrıcalıkları

Seo link kullanmanın ayrıcalıkları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Seo link kullanan siteler arama sayfalarının başında yer alır ve bu sayede birçok takipçi kitlesine sahip olur.

Seo link kullanmanın en büyük avantajlıda sitenizin arka sayfalarda kaybolup ziyaret edilmemesinin önüne geçmesidir. Seo link sayesinde site içeriğiniz hakkında arama yapan kişiler web sitenizi ziyaret edebilecektir.

Seo Link Neden Basit Ve Kısa Olmalı

Seo link neden basit ve kısa olmalıdır? Kısa ve anlaşılır söz öbeklerinin linkte kullanılması linkin arama motorunda yükselmesine sebebiyet verir.

Ayrıca aranan anahtar kelime dediğimiz söz öbekleri ile oluşturulmuş bir linke erişim daha fazla sayıda olur. Bu sebeplerden ötürü seo link kısa ve anlaşılır bir kodlama ile inşa edilmelidir.

Doğru Seo Linki İçin Doğru URL Kullanılmalı

Seo linki dediğimiz şey aslında sitenin internette kayıtlı olduğu web adresidir, bu adres URL olarak bilinmektedir.

Doğru seo linki için doğru URL kullanılmalıdır. URL oluştururken çok uzun ve karışık karakterlerden inşa etmemeye özen göstermelisiniz.

Karışık karakterlerden oluşturduğunuz URL kodu sitenizin takipçi sayısını arttırmayacağı gibi azaltacaktır. Çünkü arama motorunda URL ve anahtar kelimelere öncelik verilir.

Aranan konular sitenizde mevcut ve karmakarışık bir URL kodlaması inşa etmiş iseniz Google sizi otomatik olarak en arka sayfalara atacaktır. Bunların bilincinde olmalı, boş ve anlamsız karakterlere link inşasında yer vermemelisiniz.

Seo Link Oluşturma

Seo link oluşturma konusunda bir takım araştırmalar yapabilir ve bu doğrultuda linkinizi yeniden inşa edebilirsiniz.

Seo Optimizasyonuna Sahip Siteler

Seo optimizasyonuna sahip siteler arama motorunda yapılan aramaların arasında ve ön sıralarda yer almaya hak kazanır.

seo