Majestic Nedir, Nasıl kullanılır?

info@mrseo.com.tr

Web sitesi sahipleri için pek çok imkanı bünyesinde barındıran Majestic platformu link inşası, link analizi ve rakip analizi gibi pek çok hususta detaylı inceleme yapabilme fırsatı tanıyan seo aracı tüm dünya genelinde aktif bir biçimde tercih edilip kullanılan araçlardan. Kullanımı oldukça kolay olan seo aracı sitesine ilk girildiği anda web site alan adı girişinin yapılabildiği bölüm sizleri karşılayacak. Bu bölüme adresini girdiğiniz web sitenin backlinklerini detaylı bir şekilde analiz etmeniz mümkün. Majestic platform yetkililerinin geliştirmiş olduğu Trust Flow ve Citation Flow değerleri büyük önem arz ediyor. Ayrıca; kullanıcılarına sunduğu “Use Fresh İndex” ve “Use Historic İndex” seçenekleri ile de dikkat çeken bir platform. Use Fresh Index 30 günlük süreyi içine dahil ederken Use Historic Index seçeneği o ana kadar elde edilen tüm veriyi ifade ediyor.

majestic araci kullanimi

Trust Flow Nedir?

İnternet sitenize dışarıdan gelen bağlantıların güven akışını ifade eder.

Trust Flow Nasıl Yükseltilir?

İnsanların okumaya değer içeriklerle karşılaşmaktan hoşlandıkları Trust Flow değerini de bu durumun yükselttiğini aklınızdan çıkarmamalısınız. İnternet sitenizin kullanılabilirliğine dikkat edin ve takipçilerinize her türlü kolaylık ve imkanı sağlayın. Ulaşılabilir, kullanılabilir, güncel ve güvenilir siteler oluşturduğunuzda bu değer otomatik olarak yükselecektir.

Site Explorer Bölümü İncelemesi

  • Link Profile
  • Pages
  • Map
  • Anchor Text
  • Lost
  • New
  • Backlinks
  • Ref Domains
  • Topics

Gibi seçenekleri bünyesinde barındıran Majestic detaylı bir özel sayfası imkanı sunuyor.

Majestic Nasıl Kullanılır?

Topics: Web sitenizin hangi kategorilerdeki sitelerden link aldığını ifade eder.

Ref Domains: İncelemesi yapılan internet sitesinin hangi platformlardan link aldığını ifade eden bölümdür. Toplam link, alexa sıralaması, IP gibi değişkenlerin bulunduğu bölüm.

Backlinks: İnternet sitenizle alakalı backlinklerin tamamını inceleyebileceğiniz bölüm.

New: Sitenize yeni link çıkışı yapan siteleri görebilirsiniz. Yeni kazanılan linklerin listelendiği bölüm.

Lost: Daha önce kazandığınız zamanla silinen backlinkleri görebileceğiniz bölüm.

Anchor Text: Link alımı yapılan kelimeleri ifade eder. Sitenizin en çok hangi kelimelerden backlink kazandığını görüntüler.

Map: Link alımı yapılan sitelerin IP’lerinin dünya üzerinde hangi ülkelerden çıktığını ifade eder.

Pages: Site bünyesinde bulunan hangi sayfanın ne kadar link aldığını gösterir.

Link Profile: Sitenizin aldığı linkleri gösterir. Majestic bünyesindeki tüm verileri kullanarak bir grafik gösterir. Koyu pembe ile gösterilen grafiklerin sağlıklı ve güçlü bir backlink alt yapısını ifade ettiği söylenebilir.

Majestic link, backlink takibi gibi web sitelerinin can alıcı konularından birinde kullanıcısına geniş imkanda veri sunan platform bünyesinde barındırdığı seo araçları ile tüm dünya genelinde kullanılmaya başlanmıştır. Yalnızca ülkemizdeki web girişimcilerinden ziyade tüm dünya genelindeki girişimci ve seocuların kullandığı seo aracı pek çok platformdan çok daha sağlıklı veriler sunmakta. Ortalama bir kullanıcının rahatça kullanabileceği basitlikte bir ara yüze sahip olduğu görülmekte.

seo