Link İnşaası Ne Demek?

info@mrseo.com.tr

Arama motoru optimizasyonu sürecinin önemli bir aşaması olan link inşaası web sitesinin arama sonuçları üzerinde elde ettiği görünürlüğü artırma amacıyla gerçekleştirilen faaliyetlerdendir.Google algoritmasının ciddi bir bölümünü kapsayan link inşaası faaliyetleri düzgün gerçekleştirildiğinde gerçek anlamda projenizin geniş kitlelere ulaşmasını sağlayacak bir başarı sağlayacağından göz ardı etmemeniz gereken süreçlerden. Seo sürecinde doğru adımları zamanında atan web sitesi sahiplerinin her zaman kazanacağı düşünüldüğünde bu noktada ne denli güzel sonuçlarla karşılaşacağı ortadadır. Bu bakımdan internet projelerinde gerçek anlamda dikkat edilmesi gereken link inşaası harika sonuçlarla karşılaştıracaktır. Doğru kullanıldığında etkili bir silah olabilecek olan link inşaası yöntemi profesyonel ellerde harikalar yaratacaktır. Seo yarışında aktif bir şekilde bulunmak ve rakip sitelerin gerisinde kalmamak adına düzenli bir plan ve programa ihtiyacınız olacak.  Google sonuçları üzerinde suni bir yükseliş değil de kalıcı yükselişler elde etmek isteyen web sitesi sahipleri oyunu kurallarına göre oynamak zorunda. Oyunun kurallarını da elbette Google belirliyor. Link inşaası her ne kadar güncellemeler yapılsa da en az geçmişte olduğu kadar önemini koruyan faktörlerden. Sanal ortam üzerinde insanları yanlış yönlendirerek dikkatlerini başka noktaya toplayan seo uzmanlarının bu noktada oyunlarına alet olmamalısınız. Site için etkili bir link inşaası planı yaparak adım adım uygulamaya başlayabilirsiniz.

Link İnşaasının Altın Kuralları

Anchor Text’lere Dikkat!

Anchor text’ler sitenin kaderini belirleyen önemli faktörlerden. Sitenin yükselmeyi planladığı kelimelere ne tür bir yoğunlukta backlink aldığını ifade eder. Gelecek yıllarda da sitenizin faaliyetlerine devam etmek istiyorsanız anchor text’lere çok dikkat etmek zorundasınız. Yeni gelecek bir algoritmada sitenizi al aşağı edebilecek yoğunluklardan uzak durun.

Sitenize Link Kabul Ederken Seçici Olun!

Profil backlink, yorum backlink gibi alanlarınızdan faydalanmak isteyen web yöneticileri olacaktır. Bütün bunlara hiç link çıkışı yapmayı demiyoruz fakat; link çıkışı yapacağınız siteleri en azından az da olsa yakından incelemeli gerçek anlamda kaliteli olanlara link çıkışı yapmalısınız. Link profilini genişletme amacıyla her siteye link çıkışı yaparsanız siteniz link çöplüğüne dönüşür.

Anchor Text Manipülasyonundan Uzak Durun!

Yapay müdahalelerden olabildiğince uzak kalarak sitenin doğallığını bozmamalısınız. Anchor text’lere fazla vakit ayırmamanızı öneririz. Bu hususa derin bir şekilde odaklanan web sitesi sahipleri zamanla doğallıktan uzaklaşarak Google’ın dikkatini üzerine çekerek sitesine zarar vermeyi başarmakta. Bırakın insanlar sitenize nasıl link vermek istiyorsa öyle versin. Doğallığı bozmamak adına süreçte fazla kasmamak gerekiyor.

Site – Wide Linklerine Dikkat Edin!

Yıllardır web sitesi sahipleri tarafından web sitelerine hit çekme amacıyla kullandıkları navigasyon bölümü backlinkleri web sitelerine bazı durumlarda ciddi zararlar verebiliyor. Web sitelerinin belirli bölümlerinde bilinçli olarak yerleştirildiğini anlayabilen Google uzun vadede siteleri arama sonuçlarında geriye itebilmekte.

Link İnşaasını Bırakmayın!

Link inşaasını her ne olursa olsun bırakmamanızı öneriyoruz. Google’ın son yıllarda gerçekleştirdiği güncelleme ve yeniliklerle web sitesi sahiplerini ciddi manada korkuttuğunu görüyoruz. Küçük bir platformdan dahi backlink almaya korkar hale gelen web girişimcileri bu anlamda planlı link inşaasına devam etmeli. Yanlış yapmaktan korktuğunuz sürece Seo işlerini öğrenemeyeceğinizden emin olabilirsiniz. Bu bakımdan yaptığınız hatalardan ders çıkarmasını da bilmelisiniz. Kurumsal seo anlamında da link inşaasına ihtiyacınız olacak.

Link İnşaasında Denge Kurun!

Site içeriği genişledikçe arama sonuçları üzerinde daha fazla sorguda görüntülenebilir hale gelinecektir. Buna bağlı olarak site hiti de artış gösterecektir. Link profili de organik bir süreçte dengeli bir dağılımla ilerlemeli.

Nofollow Alışkanlığına Dikkat!

Siteniz için aldığınız linklerde hedefiniz az ama etkili backlinkler elde etmektir. Binlerce nofollow etiketine sahip backlink size pek bir şey kazandırmayabilir fakat, on adet otoriter siteden alınacak birer dofollow backlink belki de sizi liderler arasına sokacaktır. Nofollow linkler peşinde koşma alışkanlığını bir kenara bırakmalısınız.

seo