Google Earth Nedir?

info@mrseo.com.tr

Google Earth Nedir?

Tün Dünya’yı görsel olarak gezip görebileceğiniz ve inceleyebileceğiniz Google Earth herkes için ideal bir uygulama olmaktadır. Uydudan alınan fotoğraf ile bu görüntüler gerçeği yansıtmaktadır. Google Earth tercih edilenler arasında ilk olması ve sadece Google tarafından bu tarz bir görüntü kalitesi ve gerçeksi olması ile dikkat çeken yazılım veya uygulama olmuştur. Google arama motorlu gibi birçok arama motorlarında kolay taramasına olanak sağlayan SEO, internetin sağladığı hızlı yaygınlaşma ile reklam ve ürünleri de bu şekilde yayarak olanak sağlar. SEO danışmanlığı yaparak gelirinizi sağlayabilir ve daha fazla kazanabilirsiniz.

Google Earth

Google Earth Hakkında Bilgi

Tüm Dünya’nın uydularından çekilmiş olan değişik çözünürlükte ki fotoğrafların görüldüğü ve Google Labs tarafından satın alınan Keyhole adlı şirketin geliştirdiği bir bilgisayar yazılımı ile gerçekleştirilmiştir. Earth yoğun yerleşim olan bazı bölgelerin ayrıntılı görüntüleri ile internet üzerindeki sayfaları ziyaret ederek indirilen yazılımı bilgisayara yükleyerek inceleyebileceğiniz bir yazılımdır. Alan hesabı yapma olanağı ile de istediğiniz yeri tarayabilir ve görebilirsiniz. Anlaşılır ve kolay bir şekilde uygulamayı kullanabilmektesinizdir. Ücretsiz olarak PC’ye indirebilmektesiniz. Yeni bir ayrı sürüm olarak piyasaya sürülen PRO ise ücretlidir. Biraz daha üst model olarak yapılmış olan bu sürümdeki uygulamasında birçok farklı özellik yer almaktadır.

Google Earth Özellikleri

Pek çok özelliği bulunmakla beraber dikkat çekici bir hizmet sunmaktadır.

 • Tarihi görüntülerle değişiklikleri görebilme,
 • Tur kaydedebilme,
 • 3 boyutlu binalar,
 • Sokakları net görebilme,
 • Harita katmanları,
 • Yıldızları, Mars’ı ve Ay’ı gezebilme,
 • Okyanus diplerine dalabilme,
 • Dağları ve tepeleri üç boyutlu görebilme,
 • Uçuş simülatörü,
 • Yerel işletmeleri bulabilme,
 • Parklar, okullar, hastaneler ve havaalanlarını da göstermektedir.

Google Earth Nasıl Yüklenir?

Google Earth uygulamasını Earth Pro hariç yüklemesini kolay bir şekilde yapabilmektesiniz. http://earth.google.com/download-earth.html adresinden indirebilirsiniz. Son sürümünü indirmek içinde google.com/earth/client/current/GoogleEarthWin.exe sitesinden indirebilirsiniz. Son olarak çalıştırmak için başlat menüsünden programlar kategorisinde bulunan Google Earth simgesine tıklayarak çalıştırabilmektesiniz. Uydular sayesinde çekilen fotoğrafların dünyadaki her yeri göstererek daha ilgi çekici kılması ile birlikte sanal tur yapıyormuş gibi etkileyebilmektedir. Yıldızları dahi görebilmek bu program sayesinde parmaklarınızın ucunda olması ve tüm bunları görürken artıdan Mars ve Ay’ı da görebilmeniz için hazırlanmış bölümde vardır. Kişisel kullanım ücretsizdir. Kullanım alanı olarak gezi planlama yapma, arabada giderken yol bilgilerini alabilme, ev ya da apartman bulma, aktiviteleri bulabilme ve Dünyayı keşfetmek için herkese yeterli olabilecektir.

seo