Google Adsense

info@mrseo.com.tr

Google AdSense

Google, dünyanın en büyük arama motorudur. Ayrıca arama motorlarını geliştiren bir şirkettir. Google Stanford’da doktora yapan iki öğrenci tarafından bir proje ödevi tasarlanmıştır.  Google şuan Amerikan bir anonim şirketidir, öncelik ile 4 Eylül 1998 tarihinde özel bir şirket olarak kurulmuştur. Daha sonra 19 Ağustos 2004 tarihinde halka arz edilmiştir. Misyonu ‘ Dünyadaki bilgiyi organize etmek ve bunu evrensel olarak erişilebilir kullanılabilir bir hale getirmektir. Bir diğer misyonları ise resmi olmamak ile birlikte ‘ Don’t Be Evil’dir. Bunun Türkçe karşılığı ise ‘kötü olma’dır.

Şirket 1999 yılında Silikon Vadisine merkez ofisinitaşımıştır böylece merkez ofis artık Palo Alto/ Kaliforniya’ da bulunmaktadır. Burada reklam destekli arama motoru oluşturma düşüncesi ortaya çıkmıştır. Ve daha sonrasında ise bu düşünceyi aktrarak tasarımını gerçekleştirdikten sonra günümüze kadar bu fikir ile gelmiştir.

Google gelirinin %99’una yakınını ise kurumsal reklamlardan elde etmektedir. Şirketin alt yapısı reklam yapma fikri ile devam etmiştir.

google adsense nedir

Google Uygulamaları

Google Analytics

Google Adwords: Seçmiş olduğunuz anahtar kelimeler ile arama motorlarında ilk sıralarda yer almanızı sağlayan google’ın ücretsiz reklam servisidir.

Google AdSense: Sitenizin içeriğine uygun reklamlar ile sitenizi daha çok ziyaret edilen bir site haline getirir ve böylece kendi reklamınızı da yapmış olur ve siteniz üzerinde tıklanan reklamlardan da para kazanmış olabileceğiniz bir Google uygulamasıdır.

Google Reader

Google Bookmarks: Web sitenizin daha fazla ziyaret edilmesini istiyorsanız, Google AdSense ile kendi çevrimiçi içeriğinizin yanı sıra alakalı reklamlar ile uygun zamanda gösterir ve reklamınız her tıklandığında size bunun için belli bir ödeme yapar. Site içeriğiniz ile ilgili reklamları kendi sitenizde göstererek para kazanmanızı sağlayan bir Google uygulamasıdır

AdSense Uygulaması Nasıl Çalışır?

Reklamlar sitede aradıkları konuları ve ilgi alanlarına uygun reklamlar ile birlikte yayınlandığı için hem web sitelerini daha çok ziyaret edilir bir konuma getirir iken size de para kazanma olanağı sağlamaktadır.

Google AdSense Uygulamasının Amacı Nedir?

Google AdSense teknolojisi sayfalarda belli reklamlar yayınladığı için sizin sitenizin içeriği değiştikçe sizin sitenizdeki reklamlarda değişmektedir. Reklamlar değiştiği için reklamlardan kazanacağınız rakamlarda değişmektedir.  Ücretlendirme gösterim ve tıklama başına olmak üzere farklı kazanç şekline göre farklılık göstermektedir. Kazanç metodu reklamı veren kişi tarafından belirlenmektedir.

Seo uyumlu kelimeler ile web sitenizi daha çok ziyaret edilen bir site haline getirmeniz mümkündür

seo