Foursquare Nedir?

info@mrseo.com.tr

Amerika Birleşik Devletleri nde  kurulmuş olan konum tabanlı sosyal ağ  websitesi olan foursquare , kurulduğu günden bu yana kullanımı sürekli yaygınlaşmış ve oldukça etkin bir web sitesi haline gelmiştir. Sosyal yazılımının  kurucuları ise Dennis Crowley ve Naveen Selvaduari  isimli kişilerdir yazılım mobil cihazlara indirilerek kullanılabilmektedir.

Bu yazılımı destekleyen işletim sistemleri Android, Blackberry, Windows Phone, Symbian, iOS,  Bada ve MeeGo  gibi mobil platformda olan cihazlarda kullanılabilen bir uygulamadır. Bu uygulama dünya da oldukça yagın bir kullanım alanına sahiptir ve her geçen günde kullanıcı sayısı artmaktadır. Ayrıca yazılımı da sürekli geliştirilmektedir.

Foursquare Kullanıcısı Olmak İçin Yapılması Gerekenler Nelerdir?

  • Bu uygulamanın kullanıcısı olmak için yapmamız gereken öncelikle uygulamada bir üyelik oluşturmanızdır.
  • Üyelik işlemini oluşturduktan sonra  uygulamaya Giriş yaparak sayfamızı kişisel bilgileriniz ile düzenlemeniz gerekir.
  • Kullanıcı olmak için yapmamız gereken başka herhangi bir işlem yoktur. bu aşamaları gerçekleştirdikten sonra istediğiniz mekanlarda check in yaparak bulunduğunuz konumu sosyal çevreniz ile paylaşmış olursunuz.
  • Bu uygulama ile çekim yaptığınızda uygulama içerisinde bulunan sisteme göre puan kazanmakta ve rozetler elde etmektesiniz

Foursqare Nasıl Konum Belirler?

Bu uygulama ile konumunuzu paylaşmanızı sağlayan yazılım GPS teknolojisinden yararlanmaktadır bu teknoloji ile cihaz bulunduğunu konumu belirlenebilmekte ve bunu çekim yapma imkanı sağlayarak  sosyal paylaşım yapmanıza olanak tanımaktadır.

Foursqare Uygulaması Nasıl İndirilir?

Bu uygulamayı telefonunuza indirmek için yapmamız gereken eğer Android işletim sistemi kullanıyor iseniz Google Play Store platformu’ndan arama yapmanız daha sonra karşınıza çıkan uygulamayı indir butonuna tıklayarak telefonunuza indirmenizdir.  Eğer iPhone kullanıcı iseniz yapmanız gereken App Store uygulamasından Foursquare uygulamasını bularak indirme işlemini başlatmanız ve tamamlamanızdır.

Foursqare Uygulaması Ne işe Yarar?

Günümüzde Foursqare uygulaması kullanılarak arkadaşlarınızın bulunduğu mekanları görebilir ve kendi vulunduğunuz mekanı arkadaşlarınız ile paylaşabilirsiniz.  gittiğiniz mekanlar hakkında yorumlar yazarak diğer kullanıcıların mekan hakkında bilgi edinmesini sağlayabilirsiniz.  Ayrıca arkadaşlarınızda sürpriz yapmak ve toplantılarda kişilerin geri bulabilmesi için kolaylık sağlayan bir hizmettir.  Foursqare şu an Türkiye’de ve tüm dünyada oldukça etkin bir kullanım alanına sahiptir

Foursqare Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Foursquare oldukça güzel imkanları sağlayan bir sosyal ağdır. Ancak bütün sosyal ortamlar gibi Bu uygulamanın da bilinçli olarak kullanılması gerekmektedir.  Dikkat etmeniz gerekenler den bazıları:

  • Foursquare’de  arkadaş olarak  eklediğiniz kişilerin Kesinlikle tanıdığını kişiler olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.  Çünkü tanımadığınız insanlarla konum Bilgilerinizi paylaşarak kendinizi riske sokabilirsiniz.
  • Foursquare‘de dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise  yine size arkadaşlık teklifi gönderen kişilerin arkadaşlık taleplerini gelişigüzel bir şekilde kabul etmemelidir.  çünkü bu platformda kötü niyetli kişiler tarafından farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilmektedir. Güvenliğiniz için bunları göz önünde bulundurarak bütün sosyal uygulamaları kullanın.
seo