Digg Nedir?

info@mrseo.com.tr

Digg Hakkında

Digg.com haber paylaşım ve haberlerin okunabildiği bir platformdur. 2004 yılının kasım ayından kurulan Digg politika, bilim ve diğer internette sık tıklanan içeriklerin paylaşıldıkları, oy verilebildiği ve yorumlandığı bir platformdur. 2012 yılı 31 Temmuz’ da formatını değiştirerek yayınlanan haberlerin Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım sitelerinde yayınlanabildiği bir ortam haline dönüştürülmüştür.

Digg Reader 14 Mart 2013 yılında ise Google Reader’ın kapanacağı haberi ile kendine ait RSS okuyucusu olarak duyurulmuştur. 28 Haziran 2013 ayında ise İOS uygulamaları tarafından ve daha sonra 29 Ağustos 2013 tarihinde Anroid uygulaması yayımlanmıştır.

Digg sosyal imleme siteleri arasında son derce kaliteli hizmet veren dizin ve imleme alanında kendini geliştiren bir platformdur. Devamlı güncellenmesi ve Google ile hızlı bir şekilde indekslenmesi ile indeksleme sorunu yaşayan içeriklerinde sosyal medyada ismini duyurmasını amaçlayan bir platformdur.

digg hakkindaki gercekler

Digg Nasıl Çalışmaktadır?

Digg.com içeriğinde üye olduğunuzda bağlantı paylaşabileceğiniz bir platformdur. İçerik seçmeniz gereken platformda haber, resim ve video seçenekleri mevcuttur. Daha sonra digg.com botları ile sitenizi detaylı olarak inceleyecektir ve sitenin içeriğinde özgün giriş metini, kendi yazdığınız başlıklarınız ve var ise fotoğraflarınızı düzenleme yapabilmeniz için size imkan sunacaktır. Digg çok büyük bir içeriğe sahip olması bakımından da Google gibi bir arama motoru için son derece yararlı bir sitedir.

Seo uyumları ile kendi ilgilenen siteler ve içerikler yazmış oldukları paylaşımları ve makaleleri Digg.com ile çok daha hızlı ve kolay bir şekilde Google botlarına indexletebilirler. Daha önce test edilmiş bu durum defalarca olumlu sonuçlanmıştır.

Google Botlarına Özgün Çalışmanızı İndexletme

Google için önemli olan diğerlerinin bir kopyası olmayan özgün içerik her zaman ön planda yer almaktadır. Fakat kopyala – yapıştır ile güncelleme yapan siteler sizden hızlı davranıp Google da sizden önce yazınızı indexletebilirler. Bu gibi sorunların önüne ise Digg.com ile geçebilmeniz mümkündür.

Özgün Çalışmaların Google İçin Önemi

Daha önce hiçbir yerde yayımlanmamış tamamı ile sizin tarafınızdan yazılmış olan makaleler, paylaşımlar ve güncel konular hakkındaki yazılarınız, Google için oldukça önemlidir ve aramalar da ilk sıralarda yer alacak paylaşımlar arasındadır. Yani Seo uyumlu her yazınız Google’da üst sıralarda yer alacağı için daha çok ziyaret edilecektir ve ziyaret edilen siteler her zaman daha kolay reklam alırlar. İçeriğinde güncel konu ve makaleleri paylaştığınız siteniz bir marka olma yolunda hızla ilerleyecektir.

seo