Badoo Nedir?

info@mrseo.com.tr

Günümüzde mobil iletişim cihazlarını yanımızdan ayırmadığımız gerçeği doğrultusunda baktığımızda her türlü iletişim ve paylaşım ihtiyacımızı da artık sosyal ortamlarda sağlamakta ve tatmin etmek değil.  Zamanın bu gelişimine bağlı olarak her geçen gün yeni sosyal arkadaşlık siteleri ve paylaşım siteleri ortaya çıkmaktadır.  İçerikleri genel olarak birbirine benzese de her yazılımın kendime has bir özelliği vardır ve bu şekilde popüler olmuştur.

Ülkemizde en çok Facebook, Instagram size Twitter gibi yazılımların isimlerini duyuyor olsak da Türkiye’de çok yaygın olmasa da kullanılan ve dünya üzerinde 100 milyonu aşkın kullanıcısı bulunan Badoo  isimli bir sosyal paylaşım ve arkadaşlık sitesi bulunmaktadır.  Peki Badoo içeriği nedir?  Badoo nasıl kullanılır?

Badoo Nedir?

Badoo uygulaması dünyada 100 binden fazla kullanıcısı bulunan ve amacı yeni arkadaşlar bulmak yeni kişilerle tanışmak ve daha önceden tanımış olduğu kişiler ve yeni tanıştığım kişiler ile fotoğraf video gibi paylaşımlar yapmak ne mesajlaşarak iletişim sağlamaktır.  Şu an için Türkiye’de Facebook ve Instagram kadar ilgi görmese de oldukça popüler olan uygulamalardan biridir.

Badoo Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle Badoo uygulamasını kullanmamız için burada bir kayıt oluşturmanız gerekmektedir.
 • Dilerseniz e posta adresinizi kullanarak dilerseniz de Facebook ile direk giriş sağlayarak yapabilirsiniz.
 • Badoo uygulamasına kayıt olduktan sonra uygulama içerisinde kendinize bir profil sayfası oluşturmanız gerekmektedir.
 • Bu profil sayfasında fotoğrafınız ve istediğiniz kişisel bilgiler bulunur.
 • Profilinizde tamamladıktan sonra Öncelikle Facebook üzerinde arkadaş olduğunuz kişileri buradan ekleyebilir ve tanımadığımız insanlara arkadaşlık talebi göndererek yeni çevreler edinmeniz ve olanak tanımaktadır.

Badoo Ne İşe Yarar?

 • Eklediğimiz kişiler ile aranızda herhangi dosya paylaşımları ve sohbetler yapılabilmektedir
 • Yapmış olduğunuz paylaşımlarda yorum ve beğeni alabiliyor ve sizde diğer kullanıcılara  yorum  yapabilme ve beğenebilme  imkanına sahipsiniz.
 • Aslında Badoo önceden Türkiye’de de oldukça yoğun kullanılan bir arkadaşlık sitesi idi fakat daha sonra Frikik Yeni arkadaşlık sitelerinin çıkması ile beraber bu  siteye olan ilgi azalmıştır.

Badoo Uygulaması Nasıl İndirilir?

Badoo uygulamasını ister bilgisayarınızdan isterseniz akıllı telefonlarınızda kullanabilirsiniz.  Bunun için yapmamız gereken işlem oldukça basittir. Eğer bilgisayarınızda kullanacaksanız indirme sitelerinden kolayca Badoo mobil uygulamasını indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.  ancak akıllı telefonlarınızda kullanmak istiyorsanız  Android telefonlar için Google Play Store’  andıdan  iPhone’lar için ise  App Store platformu’ndan kolayca indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

IPhone Telefonlarda Badoo Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 • Öncelikle cihazınıza App Store platformunda uygulamayı indirmeniz gerekmektedir. Daha sonra bu uygulamanın ana sayfasına girmeniz gerekmektedir.
 • Üye girişinizi yapmanız gerekir.
 • Giriş işleminizi yaptıktan sonra önünüze gelen adımlar doğrultusunda profilinizi düzenleyebilir ve arkadaşlarınızı ekleyebilirsiniz. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra Badoo iPhone uygulamasını kullanabilirsiniz.
seo